piątek, 15 lipca 2016

Centrum Sztuki Współczesnej dla dzieci

Co robi archeolog? Co może znajdować się w głębi oceanu? Do czego służy teleskop? Ile planet krąży wokół słońca? Gdzie znaleziono największe na świecie kryształy?

Na te pytania powinien umieć odpowiedzieć każdy młodszy agent po obejrzeniu wystawy Angeliki Markul prezentowanej w Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim. Wystawa przenosi w niezwykłe przestrzenie – głębi oceanicznych u wybrzeży Japonii, tajemniczej jaskini pełnej kryształów w Meksyku i wnętrza teleskopu w obserwatorium astronomicznym na pustyni Atakama. Filmy i instalacje pozwalają poczuć atmosferę tych odległych miejsc – nasza czteroletnia córka Helenka była zachwycona i w ogóle nie chciała zakończyć oglądania. Wystawie towarzyszy karta pracy dla dzieci z zagadkami i zadaniami, którą można otrzymać przy wejściu do Zamku Ujazdowskiego.

Co może znajdować się w głębinach ?

W CSW prezentowana jest również wystawa „Rzeczy robią rzeczy”, która nawiązuje do tradycji teatru lalkowego. Kukiełki mogą mówić o sprawach poważnych lub traktować rzeczywistość z przymreniem oka. Czy zawsze są tym czym się wydają? Warto to sprawdzić, oglądając przygotowane prezentacje. Na dzieci odwiedzające wystawę czekają karty pracy, które pokazują czym rożni się jawajka od marionetki oraz pomagają własnoręcznie wykonać kukiełkę - towarzysza zwiedzania.
Nasz towarzysz zwiedzania
Jedna z napotkanych lalek

Praktyczne wskazówki

Wystawy „Rzeczy robią rzeczy” i prac Angeliki Markul pt.„To, co stracone, jest na początku” będą czynne do 31 lipca 2016 r. W czwartki ekspozycja jest udostępniana bezpłatnie w godz. 12.00 - 21.00.
Po CSW bez problemów można poruszać się z wózkiem dziecięcym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz