poniedziałek, 17 października 2016

Październik w kulturze


Źródło: https://pixabay.com/en/users/scottwebb-30630/
Rozpoczął się sezon jesienno - przeziębieniowy i nasza aktywność „muzealna” została mocno ograniczona. W miniony weekend chcieliśmy wybrać się na wycieczkę po tajemniczej Fabryce Norblina i poznać sekrety zielnika w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich. Niestety obie córki chorowały i ostatecznie zostaliśmy w domu...

Na szczęście poniedziałek to dobry dzień pora na planowanie ...kolejnych weekendów. Jeśli żadne infekcje nam nie przeszkodzą, to w sobotę 22 października wystartujemy w rodzinnej grze miejskiej pt. Wyścig lokomotyw, a w niedzielę wyruszymy w podróż po świecie roślin i zwierząt w wilanowskich ogrodach.

Najbliższy weekend będzie obfitował także w inne muzealne atrakcje dla dzieci i rodzin:


 • W sobotę wieczorem w Wilanowie zostanie otwarty Królewski Ogród Światła, a przedpołudniem odbędzie się wyprawa botaniczna pod hasłem „Ekspedycja Morysin” dla rodzin z dziećmi w wieku 8–12 lat. Dla dzieci szczególnie polecamy mappingi i "Bajkę o królewskiej wydrze", która będzie pokazywana na fasadzie pałacu w soboty i w niedziele o godz. 19.30. Nasza czteroletnia córka oglądała ją w zeszłym roku kilkakrotnie - zawsze z wielką radością i zaciekawieniem.
 • W niedzielę w Muzeum dla Dzieci rozpocznie się kolejna edycja cyklu spotkań z podróżującymi rodzinami pt. Podróże w kulturze.

A przed i po weekendzie tj. 19 i 26 października Muzeum dla Dzieci  zaprasza na Popołudnie w muzeum.


A jakie są Wasze muzealne pomysły na weekend?


2 komentarze:

 1. Bardzo interesujące wydarzenia w najbliższym czasie was czekają, podziwiam za takie poukladany plan atrakcji, u nas zaszwyczaj to totalny spontan 😃

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcześniej planujemy udział w warsztatach/spotkaniach, bo zwykle obowiązują na nie zapisy/zgłoszenia. Oczywiście na tzw. imprezy plenerowe/masowe wychodzimy często spontanicznie :)

   Usuń