poniedziałek, 24 października 2016

Muzealny listopad

Dziś znów pada. Padało również w sobotę. Nie oszukujmy się lepiej w najbliższym czasie nie będzie… Na szczęście już niedługo będziemy mieli wiele okazji do odwiedzenia muzealnych wnętrz, a wszystko dzięki akcji pt. „Darmowy listopad”.


W listopadzie Łazienki Królewskie, Zamek Królewski w Warszawie i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie udostępnią bezpłatnie swoje zbiory, zarówno w ekspozycjach stałych jak i czasowych.

Tegoroczna akcja odbędzie się pod hasłem "Królowie i sztuka" i oprócz bezpłatnego zwiedzania będzie można także wziąć udział w lekcjach muzealnych, warsztatach, spotkaniach dla rodzin z dziećmi, a nawet pozwiedzać nocą.

Co będzie się działo?

W każdą sobotę i niedzielę listopada:
  • w Zamku Królewskim odbędą się warsztaty dla rodzin z dziećmi w wielu 5-9 lat m.in. o królewskich kolekcjach zegarów i obrazów,  o kolekcji ukrytej w szafie i o tym, co gościło na królewskim stole,
  • o godz. 11.00 Pałac w Wilanowie zaprasza gości indywidualnych i rodziny z dziećmi na weekendowe oprowadzanie pt. Zobacz pałac!;


W każdą sobotę - 5, 12, 19 i 26 listopada:
  • w godz. 19.00-23.00 w Łazienkach Królewskich będzie można zobaczyć wnętrza Pałacu na Wyspie i Starej Oranżerii w nastrojowym oświetleniu. W programie historie królewskich kolekcji malarstwa i rzeźby Stanisława Augusta;
  • o godz. 11.00  w Starej Kordegardzie dzieci w wieku 1-3 lata i ich opiekunowie będą mogli wziąć udział w warsztatach,  a w programie zabawy, ruch, strojenie min i  poszukiwanie wzorów i figur w królewskich kolekcjach i w ogrodach;
W każdą niedzielę – 6, 13, 20, 27 listopada:
  • w Łazienkach Królewskich odbędą się warsztaty fotograficzne dla dzieci w wieku 7-12 lat i ich opiekunów pt. Łowcy niezwykłości.
Inne atrakcje:
  • W dniach 11-13 listopada w Pałacu w Wilanowie odbędą się warsztaty muzyczno-taneczne pt. "Gry i zabawy z królewskiego podwórka".
  • Przez cały listopad w Zamku Królewskim i w Pałacu w Wilanowie będą realizowane bezpłatne lekcje muzealne dla zorganizowanych grup szkolnych i przedszkolnych. Zamek Królewski przygotuje dla przedszkolaków spotkania: "Bajanie na dywanie" i "Spotkanie z królem". Uczniowie szkół podstawowych (klasy 1-3) będą mogli poznać: "Skarbiec dla króla", "Pałac z 1001 nocy", "Portret Króla Jegomości" i "Zamek 1001 drobiazgów". Pałac w Wilanowie zaprasza do wzięcia udziału w lekcjach historycznych i przyrodniczych oraz w warsztatach kulinarnych i kaligraficznych.

Więcej informacji o możliwości uczestniczenia w zajęciach i zapisach jest dostępne na stronach muzeów:
Zamek Królewski
Łazienki Królewskie
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz