poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Neony, skrytki i sztuka nowoczesna


W minionym tygodniu szukaliśmy tajnych kodów, spacerując po centrum Warszawy. W środę odwiedziliśmy Muzeum Sztuki Nowoczesnej, a w piątek Dom Spotkań z Historią i budynek Banku Handlowego przy ul. Traugutta 7/9.

W galerii plenerowej Domu Spotkań z Historią obejrzeliśmy wystawę pt. Sen o Mieście. Warszawa lat 50. i 60. na zdjęciach Zbyszka Siemaszki ze zbiorów agencji FORUM. Na zdjęciach zobaczyliśmy Warszawę w świetle neonów, tętniące życiem centrum, jeszcze biały Pałac Kultury i Nauki i codzienność mieszkańców mokotowskich osiedli. Zwróciło naszą uwagę zdjęcie, na którym mama pcha wózek dziecięcy przez ośnieżone blokowisko – my już dawno nie widzieliśmy takich zasp w Warszawie, a nasze dzieci nie widziały nigdy...Następnie udaliśmy się do siedziby Banku Handlowego w Warszawie, gdzie pooglądaliśmy skrytki i rozwiązaliśmy zagadki związane z historią gmachu.
Oba miejsca zwiedziliśmy  dość szybko. Dla nas były to ciekawe przystanki podczas dłuższego spaceru po Warszawie.wystawa w plenerze


po drodze do siedziby Banku Handlowego w Warszawie


W Muzeum Sztuki Nowoczesnej czekała na nas wystawa pt.„Ćwiczenia z kreatywności”. W weekendy prezentacji towarzyszą działania otwarte dla dzieci i warsztaty rodzinne.

Poipoidrom - my też zostawiliśmy tu swój ślad

kule i klocki - można układać i przekładać do woli

Praktyczne wskazówki

Wejście do gmachu Banku Handlowego i do Domu Spotkań z Historią utrudniają schody, po których trzeba wnosić wózek dziecięcy. Galeria plenerowa DSH znajduje  się na skwerze im. ks. Jana Twardowskiego (u zbiegu ulic Karowej i Krakowskiego Przedmieścia). Dom Spotkań z Historią  jest otwarty od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-20.00, wstęp jest wolny.


Muzeum Sztuki Nowoczesnej mieści się obecnie w bloku przy ul. Pańskiej 3 (na tyłach pawilonu Emilia). Będzie otwarte w tej lokalizacji do 4 września br., a następnie zbiory zostaną przeniesione do tymczasowej siedziby nad Wisłą w sąsiedztwie Centrum Nauki Kopernik. Ponowne otwarcie muzeum planowane jest w marcu 2017 r. Muzeum jest otwarte od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-20.00, wstęp jest wolny.

2 komentarze:

  1. Świetna wycieczka :) Bardzo kreatywny sposób na spędzenie wolnego czasu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecamy, szczególnie MSN - bo niedługo wystawa się skończy.

    OdpowiedzUsuń