czwartek, 17 sierpnia 2017

Muzeum z dzieckiem #8 - na koniec wakacji





Wróciliśmy z sierpniowych wypadów i wbiegliśmy w codzienny domowy rytm. W najbliższych dniach chcielibyśmy kontynuować wakacyjne przygody...w Warszawie. Będzie radośnie, muzycznie i teatralnie. Zobaczymy wnętrza pociągów i sprawdzimy co kryje się pod ziemią. Oto nasze muzealne plany na ostatnie 2 tygodnie wakacji:


Arkady Dzieciom

Festiwal pn. “Królewskie Arkady Sztuki” odbywa się w sierpniu w Warszawie w unikalnej scenerii Arkad Kubickiego i ogrodów Zamku Królewskiego. W programie  koncerty i spektakle teatralne oraz cykl wydarzeń dla najmłodszych pt. Arkady Dzieciom. W miniony weekend oglądaliśmy świetny spektakl dla dzieci teatru Małe Mi pt. "Fintikluszki", a w najbliższą sobotę wybieramy się na "Calineczkę" w wykonaniu Teatru Łątka. 26 sierpnia natomiast zainteresowało nas spotkanie dla dzieci i rodziców wprowadzające w świat instrumentów i muzyki klasycznej.

Więcej informacji oraz program i opis spektakli w ramach akcji Arkady Dzieciom znajdziecie tutaj.

Na spektaklu pt. "Fintikluszki"

Stacja Dzieci

Jak wiecie, lubimy odwiedzać Stację Muzeum. Ostatnio ekspozycja w skansenie wzbogaciła się o wnętrza kilku lokomotyw - elektrycznej i 2 parowych (wcześniej nie udostępniano ich w środku). Skansen i wystawa stała to świetna okazja do bliższego poznania świata kolei. A stukot pociągu nam przede wszystkim kojarzy się z wakacjami.



Od 21 sierpnia w Stacji Muzeum rusza projekt pn. "Stacja Dzieci". Wydarzenie przygotowano specjalnie dla dzieci w wieku 7 - 14 lat. Przez 5 dni  Stacja zamieni się w miasteczko, którym zarządzać będą mali kolejarze.
Aby uczestniczyć w zajęciach trzeba się zapisać pod numerem tel. +48 22 620 04 80 lub wysyłając zgłoszenie e-mailem: sekretariat@stacjamuzeum.pl. Wstęp bezpłatny. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Rodzinne Śpiewanki w Kordegardzie


W związku z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego Galeria Kordegarda organizuje cykl warsztatów dla rodzin z nauki śpiewania piosenek z Powstania Warszawskiego. Zajęcia prowadzone będą, w trzech blokach godzinowych, przez profesjonalnych artystów z Fundacji Filharmonii im. Romualda Traugutta w Warszawie (dwoje śpiewaków i pianista).
Spotkania dedykowane są dzieciom, ale mogą w nich uczestniczyć całe rodziny.

Termin: 19 sierpnia (sobota), godziny: 13:00, 14:30, 16:00 (zajęcia trwają 45 minut).
Więcej informacji znajdziecie na stronie Galerii Kordegarda.

Skały, minerały i wulkany

Po powrocie z wakacji kontynuujemy przygodę z minerałami. Koniec sierpnia ma być mniej słoneczny i wtedy planujemy kolejną wycieczkę do Muzeum Geologicznego PIG-PIB. Jeśli ciekawią Was dinozaury, epoka lodowcowa i chcielibyście wyruszyć w podróż do wnętrza Ziemi to koniecznie odwiedźcie to miejsce.
Więcej o Muzeum Geologicznym piszemy tutaj i tutaj.
 

Polecamy Wam również:


Wystawę pt. “Idź na żywioł!” w Starej Kordegardzie


Interaktywna wystawa dla dzieci w wieku 1-10 lat. Można skakać, wypatrywać, bawić się i łapać równowagę w przestrzeni inspirowanej czterema żywiołami. W weekendy wystawie towarzyszą warsztaty rodzinne: iGraj z żywiołem - dla dzieci w wieku 3-5 i 6-10 lat oraz Żywiołowa sobota dla dzieci w wieku 1-3 lat.


Wystawa  będzie otwarta do 30 listopada, codziennie w godz. 10.00-16.00. Wstęp wolny. Szczegółowo o ekspozycji piszemy tutaj.


Grę miejską pt. Raz, dwa, trzy – warszawiakiem jesteś Ty”

Jeśli spędzacie lato w mieście, to koniecznie wybierzcie się do warszawskich muzeów! Przy okazji poszukajcie tajemniczych kodów, odkrywajcie nowe eksponaty i dobrze się bawcie. Więcej informacji na stronie: http://www.razdwatrzywarszawiak.pl/, a nasze relacje z gry znajdziecie tutaj.

Spotkania z przyrodą w ogrodach wilanowskich 


Latem w ogrodach wilanowskich można bliżej poznać świat roślin i owadów. Spotkania z przyrodą odbywają się środy, piątki i w niedziele. W środy dzieci poznają owady i mogą je wykonać różnymi technikami. W piątki za pomocą lup i mikroskopów poznają budowę nasion i wykorzystują nasiona w pracach plastycznych. W niedziele obiektem zabaw są patyki, które służą do gier, zabaw, a także są wykorzystywane przez zwierzęta do budowy domów.
Rośliny, owady i patyki w Jeziorze Wilanowskim
Terminy warsztatów: lipiec–sierpień w środy, piątki i niedziele w godz. 11–15. Zasady uczestnictwa: po wykupieniu biletu do parku w kasie muzeum. Liczba miejsc nie jest ograniczona. Można dołączyć w dowolnym momencie trwania spotkania. Zajęcia odbywają się w Pompowni lub na terenie przed budynkiem.

Szczegółowo o warsztatach piszemy na blogu tutaj.


Jeśli spodobała Wam się nasza wycieczka, pomogliśmy Wam lub zaciekawiliśmy to zapraszamy do śledzenia naszej strony na facebook`u i oczywiście do własnych muzealnych odkryć.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz