niedziela, 30 lipca 2017

Na dwa… graMy w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

W lipcu dwukrotnie wzięliśmy udział w wakacyjnych spotkaniach z przyrodą, które odbywają się w środy, piątki i niedziele w Pompowni w ogrodach wilanowskich. 21. lipca podczas warsztatów pt. „Od ziarenka do… arcydzieła” odkrywaliśmy tajemnice nasion, a w środę 26. lipca poznawaliśmy najmniejszych mieszkańców królewskich ogrodów, czyli owady.

Różne rodzaje nasion

Co wyrasta z nasionka ?

Podczas piątkowych warsztatów obserwowaliśmy nasiona za pomocą lup i mikroskopów, rozpoznawaliśmy nasiona różnych gatunków roślin i wykonaliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem nasion.

W środę dowiedzieliśmy się dlaczego pszczoły są tak ważne w naszym środowisku, jak rozwijają się motyle, które owady mieszkają pod wodą i co podjada turkuć podjadek. Wykonaliśmy też domek dla chruścika i nasze ulubione sześcionożne stworzenie, czyli biedronkę.

chruścik w kolorowym domku i biedronka

Wakacyjne spotkania z przyrodą są przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku 5–7 lat. Odbywają się w sierpniu w środy, piątki i niedziele, w godz. 11–15 na powietrzu w okolicach budynku Pompowni, a w przypadku deszczowej pogody w budynku. Nie trzeba się zapisywać. Można dołączyć w dowolnym momencie trwania spotkania. Nam wykonanie prac plastycznych i poznanie ciekawostek na temat nasion lub owadów zajęło ok. godziny.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale aby wejść do ogrodów trzeba wykupić bilet wstępu (5 zł bilet normalny dla dorosłych, 3 zł bilet ulgowy, dla dzieci wstęp bezpłatny lub bilet za złotówkę).

Więcej informacji o wakacyjnych spotkaniach z przyrodą znajdziecie tutaj.

Podczas wizyty w Wilanowie graliśmy w grę miejską pt. "Raz, dwa, trzy - warszawiakiem jesteś Ty!". W pałacu odnaleźliśmy tajny kod i odgadliśmy część zagadek. W tym roku gra wiąże się z wizytą w pałacu i dotyczy wystroju i wyposażenia pomieszczeń, z których korzystali król Jan III i królowa Marysieńka. Królewskie komnaty planujemy zwiedzić jeszcze w sierpniu.

ogrody wilanowskie - w pobliżu oranżerii
Jezioro wilanowskie
W drodze do parku w Wilanowie natrafiliśmy na królewski tabor i przyglądaliśmy się pracy kowala:
kowal i kuźnia w królewskim taborze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz