czwartek, 6 kwietnia 2017

Muzeum z dzieckiem #4- kwiecieńNa początku marca zaproponowaliśmy Wam muzealne propozycje na deszcz i słotę. Niestety deszcz i słota to aura sprzyjająca infekcjom, które w minionych tygodniach skutecznie uniemożliwiły nam realizację wystawowo-warsztatowych planów. Trzymamy kciuki, aby w kwietniu było zdrowiej, bo czeka na nas wiele atrakcji. Tym razem będzie naturalnie i wielkanocnie, nie zabraknie egzotycznych krajów i mitologicznych syren.

Oto nasz muzealny rozkład jazdy na kwiecień:

Spacery

 

Kobierzec utkany z kwiatów w ogrodach wilanowskich


W kwietniu w wilanowskich ogrodach zakwitają łanami złocie, ziarnopłony, zawilce i kokorycze. Jak wyglądają? Gdzie ich szukać? Dlaczego o tej porze tak intensywnie się rozwijają? Jakie owady można zobaczyć wśród płatków ich koron?  Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć podczas spaceru przyrodniczego dla rodzin z dziećmi w wieku 5–12 lat.
Termin: 23 kwietnia, w godz. 13–14.30
Zasady uczestnictwa: udział w zajęciach po wykupieniu biletu wstępu do parku. Obowiązują rezerwacje: tel.: (+48) 22 54 42 850 (pon.–pt. w godz. 9–16) e-mail: bilety@muzeum-wilanow.pl.


Naturalnie, że Warszawa


Naturalnie, że Warszawa - to hasło wydarzeń o tematyce przyrodniczej, realizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Wśród nich będą poranne spacery przyrodnicze proponowane w drodze do pracy (my po drodze do pracy odwiedzamy przedszkole).

Termin: 21.04 (piątek), godz. 6.15-8.15
„WARSZAWA STROSZY PIÓRKA”
Spacer ornitologiczny przez Ogród Saski. Zbiórka: wejście do ogrodu – róg Marszałkowskiej i ul. Królewskiej.

25.04 (wtorek), godz. 6.15-8.15
„WARSZAWA STROSZY PIÓRKA”
Spacer ornitologiczny przez Pole Mokotowskie. Zbiórka: wejście do parku – róg al. Niepodległości i ul. Batorego

Więcej informacji na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego.
Kwiczoł - obecnie łatwo go zobaczyć podczas spaceru po Polach Mokotowskich, źródło: https://pixabay.com/pl/users/MartaWroblewska-1195144/

Warsztaty

 

Wielkanocne popołudnie w Muzeum dla Dzieci


Tym razem zajęcia w cyklu „Popołudnie w muzeum” przeznaczone będą dla dzieci w wieku szkolnym. Uczestnicy poznają najciekawsze zwyczaje i zabawy wielkanocne. Podczas warsztatów wykonają wielkanocne baranki z ciasta chlebowego.
Terminy: 12.04.2017 w godz: 17:00 – 18:30
Miejsce: Pracownie etnograficzne
Wstęp jest płatny (15 PLN pierwsze dziecko, 5 PLN drugie i kolejne z rodzeństwa), obowiązują rezerwacje: rezerwacje@ethnomuseum.pl, tel: 22 696 53 80

Wystawy

 

Syreny nad Wisłą


Czy wiecie, że nad Wisłą można spotkać nie jedna, a wiele syren? Są bohaterkami najnowszej wystawy w Muzeum nad Wisłą, czyli w nowoczesnym pawilonie, kolejnej tymczasowej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Kto śledzi losy muzeum ten na pewno zwrócił uwagę, że ekspozycja przenosi się dość często. Oglądaliśmy już wystawy w Emilii, w bloku przy ul Pańskiej, a teraz wystawy pomieściła nowa przestrzeń nad rzeką.

25 czerwca br. działalność Muzeum nad Wisłą zainaugurowała wystawa pn. „Syrena herbem twym zwodnicza” – opowieść o kulturowych znaczeniach symbolu Warszawy i o tym, jak możemy tego symbolu dziś używać. Wystawa to „powitanie dzikiej rzeki, która płynie tuż obok. To także powitanie nadchodzącej wiosny i nowej publiczności.”
Przy okazji wizyty koniecznie więc trzeba popatrzeć, co w nadwiślańskiej zieleni mieszka.

W każdą niedzielę o godz. 14.00 odbywają się bezpłatne i otwarte spacery prowadzone przez kuratorów wystawy, przewodników Muzeum oraz zaproszonych gości. Muzeum zaprasza również do wspólnej przygody ze sztuką i do bliskich spotkań z syrenami podczas bezpłatnych lekcji muzealnych dla przedszkolaków i dzieci starszych.

Termin: wystawę czasową pt. „Syrena herbem twym zwodnicza” można oglądać do 18 czerwca 2017.
Więcej szczegółów na temat wystawy na stronie muzeum.

Japonia po raz drugi


W kwietniu chcielibyśmy wybrać się do Japonii, bo w marcu niestety nam się nie udało. Muzeum Narodowe zaprasza do  podróży do epoki Edo, czyli do Japonii schyłku osiemnastego i pierwszej połowy dziewiętnastego wieku. Wystawa czasowa prezentuje unikalne japońskie drzeworyty ukiyo-e . Ilustrują one sceny z życia w dawnej Japonii i krajobrazy dwóch głównych szlaków komunikacyjnych łączących Edo z Kioto oraz pejzaże miasta Edo (dzisiejsze Tokio) i podobizny jego mieszkańców.

Wystawie towarzyszą warsztaty familijne:

Warsztat drzeworytnika
Jak powstaje drzeworyt? Czy jest dziełem jednej czy też kilku osób? Podczas warsztatów uczestnicy poznają etapy powstawania drzeworytu, narzędzia potrzebne do jego wykonania oraz najpiękniejsze przykłady dzieł wykonanych tą techniką.
Termin: 30 kwietnia, o godz. 11.00, 13.00
Udział: warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat, obowiązują zapisy: tel. +48 22 621 10 31 wew. 246 oraz pod adresem e-mailowym: edukacja@mnw.art.pl

Termin: wystawę czasową pt. „Podróż do Edo” można oglądać do 7 maja 2017.
Więcej szczegółów na temat wystawy i warsztatów na stronie muzeum.


Czy spodobały Wam się nasze propozycje? A może chcielibyście polecić nam jakieś wydarzenie? Czekamy na Wasze komentarze, a po więcej pomysłów i inspiracji zapraszamy na naszą stronę na facebooku: https://www.facebook.com/graMywmuzeum/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz