poniedziałek, 20 lutego 2017

Czekoladowa Stacja Muzeum

Kolorowo, kolejkowo i czekoladowo było 13 lutego w  Stacji Muzeum. W tym dniu po raz pierwszy w tym roku można było zobaczyć tunele, dworce i wagoniki z czekolady. Wszystkie drobne elementy zostały precyzyjnie wykonane przez jednego z najlepszych polskich cukierników, Maestra Czekolady E. Wedel - Janusza Profusa. Do wykonania makiety zużyto z ok. pół tony czekolady. Elementem makiety jest jeżdżąca kolejka, składająca się z parowozu BR 80 oraz wagonów towarowych, cysterny, węglarki i platformy. Nam najbardziej podobał się niewielki dworzec z sylwetkami pasażerów, ławeczkami i parasolem.
Czekoladowa Makieta Kolejowa będzie otwarta do 9 marca 2017 r. Warto nie przegapić!Makieta ma powierzchnię około 12 mkw. a tory mają długość około 30 m.
Przy okazji wizyty w Stacji Muzeum zobaczyliśmy także skansen w zimowej odsłonie. Od 17 lutego z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych skansen jest czasowo zamknięty.
A w skansenie czekały zabytkowe parowozy


Praktyczne wskazówki

Stacja Muzeum jest czynna codziennie w godz. 9.00-18.00, w poniedziałek wstęp jest bezpłatny.
Przed wejściem do muzeum jest duży parking, a poruszanie się po ekspozycji i po skansenie lokomotyw z wózkiem dziecięcym nie sprawia trudności.
Oprócz czekoladowej makiety można zobaczyć również kilkadziesiąt modeli parowozów z różnych epok, o wystawie stałej więcej napisaliśmy tutaj.

1 komentarz: