czwartek, 11 maja 2017

Muzeum z dzieckiem #5

Ponad 230 miejsc…
Ponad 300 wydarzeń…
Tysiące godzin zwiedzania…
Tak zapowiada się tegoroczna NOC MUZEÓW w Warszawie. Rezerwujcie czas i zaproście znajomych to już 20 maja.

Źródło grafiki:http://www.um.warszawa.pl/nocmuzeow/index.php#mapa


Noc Muzeów to wielkie święto dla wszystkich, którzy lubią odwiedzać wystawowe sale i są ciekawi nietypowych spotkań ze sztuką.  Pierwszy raz w Nocy Muzeów uczestniczyliśmy 11 lat temu w Berlinie, odwiedzając 7 placówek w tym między innymi niezwykle kameralne Muzeum Konopii i pełne znanych ze szklanego ekranu postaci - Muzeum Filmu. W Warszawie w wydarzeniu braliśmy udział kilkakrotnie. Pamiętamy długie kolejki do Muzeum Narodowego (gdzie rząd oczekujących rozpoczynał się przy Rondzie de Gaulle`a ) i bardzo inspirujące spotkania z polskimi artystami w małych galeriach przy ul. Inżynierskiej, czy w Soho Factory. Mamy nadzieję, że tym razem będzie równie ciekawie.

Noc Muzeów to bardzo popularna impreza i trzeba się liczyć z długim czasem oczekiwania na wejście do wielu obiektów. W tegorocznym programie wybraliśmy kilka propozycji, które powinny spodobać się dzieciom i kilka propozycji na rodzinne spacery.  Zapraszamy.


Komenda Główna Policji, w godz. 18.00-2.00, ul. Puławska 148/150

Podczas zwiedzania KGP będzie można zobaczyć m.in. gabinet komendanta głównego oraz zabytkowy i współczesny policyjny sprzęt transportowy. Pod okiem funkcjonariuszy z laboratorium kryminalistycznego goście zrobią odbitki własnych linii papilarnych. Każde dziecko otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Nocy Muzeów w KGP. Będą też zabawy i konkursy dla najmłodszych.

Czar PRL Muzeum życia minionej epoki, w godz. 20.00-00.00, ul. Mińska 22

Czar PRL Muzeum życia minionej epoki zaprasza na bajkową noc z udziałem jubilatów -  Misia Uszatka, który obchodzi 60. urodziny, oraz Reksia – obchodzącego 50. urodziny. Będzie to okazja do rodzinnego świętowania, oglądania bajek i spędzania czasu z tymi postaciami. Bajki połączą pokolenia!

Orkiestra Sinfonia Varsovia, w godz. 17.30–19.00, ul. Grochowska 272

W siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia odbędą się zajęcia dla młodzieży i dzieci – „malowanie zdjęć” siedziby oraz starej, przedwojennej Warszawy w technice gumolejowej.

Teatr Lalek Guliwer, w godz. 19.30–23.00, ul. Różana 16

Po raz pierwszy teatr zaprasza na Noc Muzeów zorganizowaną we współpracy z Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Warszawie! Jeśli marzycie o nocnym spacerze po ZOO wśród dzikich zwierząt, przyjdźcie do Teatru Lalek Guliwer w Noc Muzeów. Kiedy za kurtyną znikną aktorzy i lalki, zacznie się istne ZOO!

Zwiedzanie potrwa pół godziny i odbywać się będzie w 30-osobowych grupach.

Gra miejska pn. "Nie śpij, zwiedzaj, zagraj!" 

Zabawa będzie realizowana we współpracy z 15 placówkami  muzealnymi w przestrzeni miejskiej. Co, gdzie, kiedy? Informacje znajdziecie na stronie.

Elizjum, w godz. 19.00–0.00, ul. Książęca Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego

Elizeum to podziemna ceglana rotunda usytuowana w stoku skarpy wiślanej. Wybudowane zostało w latach 1776–1778 dla Kazimierza Poniatowskiego, brata króla Stanisława Augusta. Obiekt był wyjątkowym podziemnym salonem książęcym znanym poza granicami kraju. Obecnie na co dzień nie jest udostępniany zwiedzającym. Jedną z niewielu okazji do obejrzenia Elizeum jest właśnie Noc Muzeów. Pracownicy Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków będą oprowadzać zwiedzających i opowiadać o zawiłościach historycznych i konserwatorskich tego miejsca.
Wejście grup co ok. 20 min.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, w godz. 20.00–0.00

W Ogrodzie Botanicznym UW odbędzie się Smakowity Rajd. To czas, kiedy spoglądając na ryciny, fotografie, ale również rozmawiając z przedstawicielami wielu kultur, będzie można poznać lepiej rośliny, z trochę innej, bardzo smakowitej, strony. Impreza będzie organizowana we współpracy z Kuchnią Konfliktu, laureatem tegorocznej nagrody publiczności w plebiscycie Wdechy 2016.

Muzeum Geologiczne PIG-PIB, ul. Rakowiecka 4 (wejście od ul. Wiśniowej) 

Od godz. 19.00 do północy będzie można zwiedzić ekspozycję stałą i czasową. W godz. 21.00-22.30 goście zagrają w „Podchody w Muzeum” -  uczestnicy za pomocą wskazówek będą musieli odnaleźć ukryte w różnych miejscach sali wystawowej zagadki. Na zwycięzców czekać będą nagrody.


Dokładny program Nocy Muzeów znajdziecie tutaj.
Wydarzenie można też śledzić na Facebooku

Czy spodobały Wam się nasze propozycje? A może chcielibyście polecić nam jakieś wydarzenie? Czekamy na Wasze komentarze, a po więcej pomysłów i inspiracji zapraszamy na naszą stronę nafacebooku: https://www.facebook.com/graMywmuzeum/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz